Mga

"من معتقدم برای اینکه ادم بزرگا بتونن برای بچه ها اسباب بازی طراحی کنن باید به دوران کودکیشون برگردن."

این جمله از گفته های مدیر حال حاضر شرکت خصوصی تولید اسباب بازی MGA entertainment آقای اسحاق لاریان ۷۰ ساله هست. شرکت آمریکایی MGA در سال ۱۹۷۹ توسط دوبرادر تأسیس شد که ابتدا برای بازی های ویدئویی نینتندو قطعات الکتریکی تهیه میکرد اما بعد تمرکزش را مشخصا روی تولید اسباب بازی قرار داد و تبدیل به رقیب اصلی شرکت متل و بزرگترین شرکت خصوصی تولید اسباب بازی جهان شد . موفقیت همراه با شجاعت بدست میاد ،شعار کمپانی که بالای ورودی ساختمان اصلی MGA نوشته شده و باعث پیشرفت چشمگیر ان شده.از معروفترین محصولات و زیرمجموعه های این کمپانی میتوان عروسکهای Brats ,LOL surprise,lalaloopsy, little tikes,na na na surprise و … نام برد.

نگاهی بر تاریخچه MGA

آقای اسحاق لاریان در سال ۱۹۵۴ در ایران در کاشان بدنیا اومد ،در سن ۱۷ سالگی با بلیط یک طرفه به امریکا رفت ودر کافی شاپی ظرف میشست ،درامریکا مدرک مهندسی عمران گرفت و همراه برادرش  درسال ۱۹۷۹ یک شرکت واردات و صادرات تأسیس کردن بعد درسال ۱۹۸۷ محصولات الکتریکی به کمپانی Nintendo (شرکت ژاپنی سازنده بازی های ویدیویی )پخش میکردن. در نهایت در سال ۱۹۹۷ روی تولید اسباب بازی متمرکز شدن و نام شرکت را از Micro games america  entertainment به MGA entertainment تغییر دادن و اولین موفقیت اونها با تولید عروسک bouncy baby همراه بود.

محصولات برند آمریکایی MGA

MGA در سال ۲۰۰۱ عروسکهای Brats را تولید و معرفی کرد که تا سال ۲۰۰۵ حدود ۸۰۰ میلیون دلار فروش کرد در صورتی که رقیب اونها باربی شرکت متل در طی این زمان تنها ۴۴۵ میلیون دلار فروش کرده بود. در همین هنگام کمپانی متل از mga شکایت کرد که ایده ها و مهندسین طراح من رو دزدیدی و گول زدی ،اقای لاریان هم از متل شکایت کرد که شما جاسوسی میکنید تو شرکت من و پول میدین که عروسکهای من معرفی نشن و فروش نرن ،در نهایت در سال ۲۰۱۱ شرکت متل محکوم شدوباید ۳۱۰ میلیون دلار به MGA پرداخت میکرد بابت ادعای دروغ و هزینه های دادرسی و دزدیدن اسرارتجاری،دوباره درسال ۲۰۱۴ MGA از متل شکایت کرد.
درسال ۲۰۰۶ MGA ،کارخانه تولید کننده اسباب‌بازی برای خردسالان و کودکان little tikes را (که عمده محصولاتش از پلاستیک ساخته شدن مثل اشپزخانه کودک و …) را خرید و زیرمجموعه خودش کرد. درسال ۲۰۱۰ عروسکهای پارچه ای پلاستیکی lalaloopsy را معرفی  کرد،عروسکهای پارچه ای پلاستیکی با چشم های دکمه ای که همگی در lalaloopsy land به خوبی خوشی زندگی میکنن. درسال ۲۰۱۶ عروسکهای LOL surprise را روانه بازار کرد که در عرض یکسال پرفروش‌ترین عروسک امریکا شد و هرچند وقت یکبار مدلهای جدیدتری ازون با سورپرایزهای خلاقانه تر  معرفی میشن.
محصول بعدی عروسکهای rainbow high  بودن ،سری عروسکهای دختران رنگی براساس رنگهای رنگین کمون که تو مدرسه وقت میگذرونن و کلی لباس و اکسسوری و وسایل دارند و هرکدوم براسای یک رنگ غالب ساخته شدن. و عروسکهای سورپرایزی دیگه مثل na na na surprise ,num noms وpoopsie و…

هدف بزرگ کمپانی MGA

ماموریت شرکت چر  اینه بچه های سراسر جهان را سرگرم کنه و به خاطرات بیاد موندنی از دوران کودکی تبدیل بشه. ارزشهای شرکت MGA مثل قطب نما به کارها جهت میده و نحوه رفتار شرکت رو در جهان توصیف میکنه. این ارزش‌ها شامل موارد زیر میشن :

  • مسیر پر از نوآوری های خلاقانه است
  • هرکاری را با اشتیاق انجام میدهیم
  • سیستم اعتقادی شرکت،توانایی انجام دادن ودنبال راه حل بودن هست.
  • وقتی قرار هست انجام بدیم پاسخگو هستیم
  • پتانسیل نامحدود کارکنان و قدرت کار تیمی رو میشناسیم و همکاری بسیار مهمه.
  • درک میکنیم که مصرف کننده (مشتری) تصمیم میگیره

سوالات متداول

01
چرا محصولات MGA رو پیشنهاد می‌کنیم؟

جدای هدف سرگرمی و جذاب بودن  ،ازمهمترین ویژگیهای یک اسباب بازی اموزش دنیای پیرامون به کودکان ، تعاملات اجتماعی با هم نوع خود در یک جامعه، و شناخت و دوستی با خود هست ،پس اسباب بازی مناسب هست که نه فقط جنبه سرگرمی بلکه در عمق دیدگاه روانشناسی و …داشته باشد که برند MGA این واجب را براورده میکند .

02
دلایل محبوبیت محصولات MGA چیست؟

دو موضوع باعث می‌شود که افراد اسباب بازی های MGA را گزینه اول خودشون انتخاب کنن :۱_خلاقیت و نواوری در تولید هست ،متخصصان در شرکت متل برحسب نیاز روز ایده های جدید، اموزش های جدید ،اهداف جدید برای پیشرفت انسان امروزی ابداع میکنند.۲_کیفیت بالای محصولات تولیده شده هست که سعی میکنند مدام انرا ارتقاء ببخشند که کمترین میزان اسیب به انسانها و طبیعت وارد بشه.

03
اسباب بازی های MGA برای چه سنی مناسب میباشد؟

از استانداردهای شرکت MGA تولید اسباب بازی مناسب برای همه گروه های سنی میباشد از یک ماه تا سه سال و سه سال به بالا… که هرکدام ویژگی های مفید مختص به خود متناسب با سن درج شده روی ان محصول دارند.

copy right @ punzitoys 2022